המשרד מפואר – הלקוחות פחות: לא תמיד ‘מפואר’ לטובתנו

1/02/2018

המשרד מפואר – הלקוחות פחות: לא תמיד ‘מפואר’ לטובתנו

איך זה של-גוגל יש כמה קומות ובכל קומה העיצוב שונה? איך מחליטים כמה משאבים להשקיע באדריכלית או מעצבת פנים? כמה חשוב שיראו את שאר העובדים והאם אנחנו רוצים להיתפס כיוקרתיים בכל מחיר?

 • “אני לא מבין” פנה אלי ר’ ממשרד עורכי דין גדול בתל אביב,
 • “איך זה שהיה לנו יותר קל למכור במשרד הישן? הוא לא התקרב למראה של החדש”,
 • -“זאת בדיוק הבעיה” עניתי
 • “המשרד השתנה – הלקוחות לא”

השכרת משרד בתל אביב (כמו בכל מקום), מחייבת חשיבה משותפת של הנהלת העסק על הרבה נושאים. המיקום, הגודל והתקציב יהיו כמובן נושאי השיחה החשובים ביותר, אך אופן ההחלטה עלול להיות מוטעה במידה ונשכח את הפרמטר החשוב ביותר – הלקוח.

בדיוק כמו בעת החלטה על שם העסק והשפה הגרפית (ובראש ובראשונה הלוגו), עלולים מחליטי הדברים להתבסס על תחושת הבטן שלהם או על האופן בו הם רואים את השירות/מוצר שהם מציעים, אך האמת ברורה ואף פשוטה יותר – זהו הלקוח שלכם שחשוב ומכוון שפעמים רבות בעל העסק איננו קהל היעד של עצמו (לטעמי אפילו לרוב באופן מוזר ומעניין) אין לו יכולת להתבסס על דעתו.

“נעל את נעליו של הלקוח שלך”

כמובן שאנחנו לא מצפים שתחלוץ נעליים עכשיו, אבל בעת השכרת משרד בתל אביב, רצוי מאוד שתנסה להבין את הלך הרוח של הלקוח שלך כשהוא נכנס למשרד החדש ששכרת. מה הוא מצפה לראות? כיצד יגיב למיקום שבחרתם? לגודל המשרד ואולי חשוב מכל – היכן ממוקם המשרד בציר ה”מפואר – מול – פשוט ופרקטי”.

יוקרתי ומרשים או יקר ומפחיד?

כולנו חווינו את זה, נכנסנו למשרד עורכי דין, רואי חשבון או כל נותן שירות אחר והלסת נשמטה מריצפת השיש והחלונות העצומים – הרגשנו שהגענו למשרד מרשים שיש בו הצלחה רבה. אך כמה דקות בהמתנה והתחלנו לחקור את הנברשת לעומק והמחשבה האם אלו יהלומים שמחוברים אליה והאם מצופה ממני להצליח לממן את כל הרושם הזה? יותר מכך, האם אני משלם על זמן העבודה של המומחים פה או שמה אני ממן את שגעונות המעצבת פנים שנשכרה למקום?

הבעיה הנ”ל מוכרת ועסקים רבים המחפשים משרדים להשכרה בתל אביב והסביבה, מחפשים את הפתרון המועיל ביותר למשפך השיווק שלהם (אחרי הכל – הגעתו של הלקוח אליכם למשרד היא בהחלט נקודה מכרעת במשפך השיווק בדרכו אל הרכישה). וזו גם הדרך הנכונה לבחון את הבעיה – כשאנחנו בוחרים את אתר האינטרנט שלנו, אנחנו עוברים תהליך דומה, אנחנו צופים בהתנהגות הלקוחות שלנו, מנסים להתאים את התמונות אשר ממירות הכי הרבה לפעולה ובוחרים את המילים שלנו בקפידה. אז נכון בעת השכרת משרד בתל אביב אין לנו אפשרויות של בדיקות A/B כמו ברשת, אבל התכווננות ראויה תספק לנו הרבה מאוד חצי הכוונה.

שאלות שראוי לשאול

 • האם השירות שלי מוגדר כפרימיום?
 • האם הלקוחות שלי מעריכים פאר או שמה יעדיפו צנעה?
 • האם תפיסת הלקוח אותי כ”ממש מצליח” מגדילה משמעתית את הסיכויים שיקנה?
 • כיצד יראה המשרד לו ננסה להתאים אותו לחוויית אתר האינטרנט של העסק?
 • כיצד המותג נתפס בעיני קהל היעד שלי?
 • כמה משנה ללקוח שלי כיצד נראת הדינמיקה בין העובדים?
 • האם חווית המוצר שלי היא רגשית או לוגית?
 • האם הלקוח שלי יודע בוודאות מה המחיר שישלם עוד לפני שמגיע למשרד?

את השאלות הללו (ועוד רבות דומות להן -המטרה להבהיר את הרעיון – לא נצליח להציג כל שאלה רלוונטית), רצוי להציג להנהלת העסק ולהבין את הקשר בינם לבין ההחלטות בעת השכרת משרד בתל אביב.

אבל איך אני יכול לקבל תשובות אלו?

מצחיק כמה פעמים שאלו אותי את זה בעת הצגת הנושא, “בדיוק כמו שאתה מצפה לשמוע ממני תשובה עכשיו – תשאל”. פנו ללקוחות שלכם, אלו שכבר הבהירו שמוצאים בכם ערך ותשאלו אותם, אם יש לכם תמריץ טוב לעונים על השאלון שיופץ ב-מייל / טלפונית תקבלו תשובות מהר יותר. תשאלו את הלקוחות הפוטנציאלים שלכם – צרו קמפיין (קטן) סביב התשאול, כך תקבלו גם תשובות ובנוסף תשקיעו קצת במיצוב המותג ככזה שמתעניין ורוצה להכיר את הקהל שלו.

התובנות מהמהלך יעזרו לכם גם בתחומים נוספים של העסק, ככל שתכירו את הקהל שלכם באופן ברור יותר, תוכלו להתרכז בכאבים והצרכים שלו ובכך להיות ממוקדים יותר בפעולות שלכם,

ואלי אפילו לחסוך כסף רב על משרד מפואר במגדל יוקרתי – ובכך אשכרה – להביא ליותר מכירות!

כתבות רלוונטיות

27/08/2019

המדריך המלא להשכרת המשרד המתאים: תכנון – איתור – עסקה

השכרת המשרד הבא שלך הוא צעד ענק עבור הארגון. זהו המיקום הפיזי [more]

26/06/2016

21 טיפים בעת השכרת שטח המשרד הראשון שלך

השכרת שטח המשרד הראשון שלך יכול להיות נקודת מפנה מרגש עבור העסק [more]

25/06/2016

3 כללי האצבע בהשכרת משרד: גודל – מיקום – מיקוד

טוב, אז לפני שנצלול לרשימות טיפים מפורטות ומדריכי מעבר משרד, נפשט את [more]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Crafted With Love by pixidigital.com
CALL ME
+
Call me!
Call Now Button